Şemikler Mh. 6214/1 Sk. No : 12 A Karşıyaka / İZMİR

Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi

1

Apartman yönetimi konusunda güçlü referanslara sahip Bioçev, profesyonel ekibi ve titiz çalışma anlayışı ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor!

Bioçev bünyesinde İzmir genelinde sunulan apartman yönetim hizmetleri yılların tecrübesi ve titizliği ile sunulmaktadır. Bu kapsamda gerçek bir düzen ve rahat bir yaşam isteyen binalar için ciddi bir apartman yöneticiliği hizmeti şarttır. Buna yönelik seçim yaparken çok dikkatli olmak ve profesyonel bir firmadan yardım almak gereklidir.

Profesyonel apartman yönetimi konusunda detaylı araştırma yapmak ve bu hizmeti almak isteyenlerin başlıca bilmesi gereken tanımlar şunlardır:

Profesyonel Apartman Yönetimi

Profesyonel apartman yöneticiliği özellikle kalabalık binalarda üst düzey bir yönetim ihtiyacını ortaya koyar. Binanın temizlik işlerinden, çevre düzenlemesine, bina ortak kullanım alanlarının düzen ve tertibinden garaj ya da depo gibi alanların muhafazasına kadar her konuda titiz bir çalışma şarttır. Bu hususlar basit gibi görünse de apartmanlarda daire sakinleri arasında çeşitli fikir ayrılıklarına ya da huzursuzluklara dönebilmektedir. Bu nedenle bina yöneticiliği konusunda deneyimli, pratik ve hızlı çözüm yolları üretebilen bir birimden yardım almak en mantıklı yöntemdir.

Profesyonel yönetim ihtiyacı, özellikle de yaşam kalitesinin giderek düştüğü, daire sahiplerini giderek huzursuzluğa sevk eden durumlarda daha da çok ihtiyaç haline gelmektedir. Çalışan nüfusun ağırlıkta olduğu, İzmir gibi bir şehrin yoğun ve sıkıcı yaşantısı sonrasında insanlar huzurlu bir ev yaşantısı ister. Bunun da en kolay yolu evinin huzurlu bir alanda olmasıdır. Huzurlu bir site tüm daire sakinlerinin aynı zamanda mutlu şekilde yaşaması anlamına gelecektir. Peki, Bioçev hangi hizmetleri sunmaktadır, apartman yönetimi nedir neden gereklidir?

Apartman Yönetimi Kanunu

Kat mülkiyeti kanunu gereğince yönetimde yer alan kişiler apartmanda alınacak kararlarda etkilidir. Sorumluluklarının temeli, kat mülkiyeti kanunu kapsamına dayanır. Kanun gereği belirli esaslar çerçevesinde yönetici seçimi yapılır. Kat mülkiyeti kanununun 34-35. maddeleri kapsamında belirlenen esaslar ile 8 ayrı bağımsız bölüme sahip her yapı için yönetici belirleme zorunluluğu vardır. Bu bağlamda kat maliklerinin de ortak fikrini beyan edeceği bir toplantıda apartman yönetimi belirlenir.